KOKOUSVIIKONLOPUN ALUSTAVA AIKATAULU/

Varmistathan paikkasi koulutuksiin ilmoittautumalla niihin etukäteen klikkaamalla tästä.

PERJANTAI 21.9.2018/

klo 9.30 -                 Ilmoittautuminen koulutuksiin, rekkarointi ja info aukeaa hotellin aulassa
klo 10.00-13.00       Johtaminen alkaa vastuunotosta -koulutus, kouluttaja Ari Tanninen

klo 11.00-17.00       Myyntikoulutus, kouluttaja Wilhelm Saks
klo 13.00-17.00       Somesoppa® -koulutus, kouluttaja Someleontti Sanya Saarinen

klo 13.30 -16.30      Vuorovaikutustyylikoulutus, kouluttaja Riitta Saarikangas

klo 14.00                 Kokoustoimisto aukeaa

klo 13.00-15.00       Brändi -workshop, kouluttaja Hanna Pasanen

klo 15.30-16.30       Keynote: Probiootit mullistavat kodinpuhdistuksen/HomCare/Mirva Hatakka

klo 15.00-18.00       Ehdokkaiden ryhmävalmennus

klo 18.00 ->             PJ- kokous

klo 17.00-19.30       3LED by JCI Finland Empowerment (DP-valmennus)

klo 17.00 -19.30      Mr. Body Language -koulutus/Niko Visuri

klo 17.00 -19.30      Menestyksen anatomia -seminaari

klo 17.00-19.30       START-koulutus (vain nuorkauppakamareiden koejäsenille tai sellaiseksi aikoville)

klo 17.00-19.30       Menestyksen Anatomia -seminaari ja Vuoden Nuori Menestyjä -kilpailun  Etelä-Suomen aluepalkintojen jako

klo 19.30 -20.00      First-timers (vain nuorkauppamarilaisille ja heidän aveceilleen)

klo 20.00                 Rekkarointipiste sulkeutuu

klo 19.30 -01.30      Tulojuhla, Summer of '68: ruokailu, Signmark, ehdokasshowt ja musiikkia (vain nuorkauppamarilaisille ja heidän aveceilleen)

HUOM! Perjantain lounas on omakustanteinen.

 

LAUANTAI 22.9.2018/

 

klo 5.55 - 6.55         Training For Warriors

klo 07.30-18.00       Kokoustoimisto auki

klo 07.30-10.00       Rekkarointi auki, klo 10.00 jälkeen badget kokoustoimistosta

klo 07.30-08.30       Aamiainen, Strategiatyöpaja  - Pimp my plan - öljyä kamarisi strategiaruori /Mika Hirvonen
klo 08.45-09.00       TradeShow avajaiset, Vihdin kunnanjohtaja Sami Miettinen

klo 09.00 -09.30      Päivän avaus ja Intian suurlähettiläs Ms. Vani Rao (In English)

klo 08.45-17.30       Lastenohjelma

klo 09.30-10.15       Keynote: Signmark (In English)

klo 10.15-11.00       Keynote: Elvari Korut Oy/Sanna Leinonen

klo 11.00-11.30       Keynote: MTRJ Palvelut/Riku Korhonen
klo 10.30-11.15       Keynote: Susanna Rahkamo
klo 10.30-15.30       Kun/Sen -ohjelma
klo 10.30-11.30       Keynote: Merkityksen johtaminen/Stara Consulting Group Oy/Patrick Stara
klo 10.30-13.00       Debatin karsinnat (vain nuorkauppamarilaisille, lounastauko 11.30-12.30 välillä)

klo 11.15-12.15       Lounas, Bisnestreffit/Kristiina Salo
klo 12.15-13.00       Keynote: Suvi Uski
klo 12.00-15.30       Design Thinking Track (In English)

klo 12.30-13.30       Somesoppa® -valmennus, kouluttaja Someleontti Sanya Saarinen

klo 13.30-14.15       Keynote: Jani Aaltonen

klo 13.15-14.15       Keynote: Jari Ullakko "Markkinat ovat keskusteluja"

klo 14.00-15.00       Päähenkilön ”wants & needs” muutoksen käsikirjoitus - valmennus, Valmentaja Ilkka Loikkanen

klo 14.30-15.30       Iltapäiväkahvit

klo 14.45->              Debatin finaali, ehdokasesittelyt, vaalipaneeli ja vaalit (vain nuorkauppamarilaisille)

klo 19.00                 Iltagaala alkaa (vain nuorkauppamarilaisille ja heidän aveceilleen) Pukukoodi: smokki / tumma puku / iltapuku

klo 01.30                 Valomerkki

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

  • Grey Facebook Icon

HIDDEN CHAMPION 2018 

Alue A vaalikokous 21.-23.9.2018

Siuntion kylpylässä

Järjestäjä

Vihdin Nuorkauppakamari ry, JCI Vihti

email: info@hiddenchampion.fi